راهنمای خرید تجهیزات رستوران

راهنمای خرید تجهیزات رستوران

زمانی که شما می خواهید برای رستوران خود تجهیزاتی بخرید، بودجه تان در اولویت خواهد بود. بسیار مهم است تجهیزاتی را تهیه کنید که قیمت مناسب داشته و نیز دارای کیفیت خوبی هم باشد. در این مطلب، راهنمای خرید تجهیزات رستوران و نکات مهم قبل از خرید تجهیزات رستوران را برای شما ارائه کرده ایم.

نکات مهم قبل از خرید تجهیزات رستوران

چگونه نیاز تجهیزات خود را تعیین کنیم؟

قبل از شروع خرید تجهیزات، باید اقلام مورد نیاز را تعیین کنید. تجهیزات رستوران، شامل اقلام بزرگ مانند اجاق گاز و اقلام کوچک مثل قاشق را در بر می گیرد. سرآشپز کسی است که با تجهیزات کار می کند و برای تعیین ابزار مورد نیاز برای هر مرحله تخصص دارد.

برای هر آیتم در منوی خود، تمام تجهیزات مورد نیاز جهت خرید ظرف را فهرست کنید. سپس موارد تکراری را حذف کنید. می توانید فهرست نهایی خود را به دو قسمت “تجهیزاتی که باید خرید شوند” و “تجهیزاتی که بهتر است خرید شوند” مرتب کنید. این گونه می توان در هزینه های خرید صرفه جویی کرد.

راهنمای خرید تجهیزات رستوران

خرید تجهیزات رستوران جدید در مقابل دست دوم

خرید تجهیزات مستعمل، راهی عالی برای کاهش بار مالی است. اما همیشه باید تجهیزات مستعمل را با احتیاط خریداری کنید. قبل از گرفتن تصمیم نهایی برای خرید، در مورد فروشنده، رستوران و مدت زمان فعالیتشان تحقیق کنید.

نکاتی برای خرید تجهیزات دست دوم

تجهیزات گازی: وقتی تجهیزات الکترونیکی خراب می شوند، تعمیرشان دشوار تر است. زیرا قطعات جایگزین کمیاب هستند. در حالی که تعمیر تجهیزات گازی کاملا برعکس است و معمولا کمتر خراب می شوند.
اجاق ها: اجاق گاز ها به دلیل داشتن طول عمر بالا، کاندیدای ایده آلی برای فروش مجدد هستند. هنگام آزمایش یک اجاق گاز، بررسی کنید فر و صفحه اجاق گاز به طور یکنواخت و دقیق گرم می شوند. اگر مطمئن نیستید، یک سرآشپز حرفه ای با خود بیاورید تا کارایی آن را بررسی کند.
سرخ کن ها: سرخ کن ها نیز طول عمر بالایی دارند. هنگام خرید، ظرف روغن را بررسی کنید که هنوز ضد آب باشد. هر چند پیدا کردنشان آسان و جایگزینی ارزان هستند.
لوازم خانگی کوچک: چاقو ها و تیغه ها به راحتی تیز می شوند، اما باید هر وسیله دیگری را با موتور تست کنید تا مطمئن شوید کار می کنند.
ظروف غذاخوری: از آنجایی که ظروف رستورانی برای استفاده مکرر در نظر گرفته شده اند، خرید کار کرده آن ها بی خطر است. می توانید آن ها را بدون ریسک زیاد خریداری کنید.

خرید تجهیزات نو

ما رستوران دارانی که به بودجه خود توجه دارند را تشویق می کنیم تا گزینه های استفاده شده را ببینند. اما قانون کلی این است که اگر هزینه خرید تجهیزات نو را دارید، این کار را بکنید. خرید تجهیزات جدید مزایا و معایبی دارد:

مزایا
_گارانتی
_چرخه عمر کامل تجهیزات
_سابقه تجهیزات

معایب
_گران قیمت
_کاهش ارزش آن

هر چند خرید تجهیزات رستوران یک فرایند طولانی و پر هزینه است، اما رستوران شما رسما از یک ایده به واقعیت تبدیل می شود. در این مطلب، ما راهنمای خرید تجهیزات رستوران را برای شما ارائه دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. منتظر نظرات و کامنت های شما هستیم.

مطالب دیگر

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه