منابع انسانی در صنعت رستوران

منابع انسانی در صنعت رستوران تفاوتی با منابع انسانی در صنعت دیگری ندارد. هر چند اجرای آن ممکن است متفاوت به نظر بیاید. وقتی صحبت منابع انسانی می شود، ما نقش هایی مثل استخدام، عضوگیری، آموزش، جبران خسارت، مزایا، روابط کارکنان و موارد دیگری را در رستوران داریم. در این مطلب، همراه ما باشید تا بیشتر در مورد منابع انسانی در رستوران مطالعه کنید.

بیایید چند مورد از مواردی که منابع انسانی را در صنعت رستوران بسیار مهم می کنند، مرور کنیم

ایمنی

ایمنی در رستوران برای مشتریان و کارکنان جهت پیاده سازی منابع انسانی حیاتی است. از الزامات کفش بدون لغزش برای کارمندان جهت جلوگیری از صدمات در آشپزخانه گرفته تا دستور العمل های ایمنی غذا برای مشتریان. پس ایمنی برای حفظ منابع انسانی در صنعت رستوران داری از اهمیت زیادی برخوردار است.

آموزش

آموزش رستوران، گسترده و مداوم است. هر کارمندی ملزم به دریافت مجوز یک فروشنده غذا است. تسهیل این آموزش ها و حفظ تاریخ انقضا، به کارمندان کمک می کند تا غذایی خوب برای مشتری سرو کرده و تحویل دهند. بنابراین آموزش نقش مهم دیگری برای منابع انسانی در رستوران است.

روحیه

تشویق کارمندان بسیار مهم است. به خصوص زمانی که درآمد آن ها بیشتر بستگی به نگرش و خدماتشان به مشتریان دارد. به کارمندان خود روحیه دهید. اگر هم مستقیما در رستوران حضور ندارید، به عنوان منابع انسانی، توجه خود را بر تقویت روحیه و هیجان از طریق مدیران خود متمرکز کنید.

فرهنگ

حفظ فرهنگ رستوران، جنبه مهمی برای تمرکز منابع انسانی است. ایجاد و پرورش فرهنگ برای صنعت رستوران حیاتی بوده و می تواند یک مکان را از مکان های دیگر متمایز کند.

چه زمانی نیاز است یک متخصص منابع انسانی برای رستوران خود استخدام کنید؟

به طور کلی بهتر است تا زمانی که کسب و کار شما به ۵۰ کارمند نزدیک می شود، یک متخصص منابع انسانی داشته باشید. در این مرحله، افراد و فرایند های زیادی وجود دارد که داشتن یک نفر برای مراقبت از همه چیز مفید است. با رشد شرکت ها قوانین مختلفی اعمال می شود. بنابراین شما می خواهید کسی را داشته باشید که با این قوانین آشنایی داشته باشد.

در حالی که داشتن منابع انسانی در سطح ۵۰ کارمند ایده خوبی است، بهتر است این نکات را قبل از آن رعایت کنید. نکاتی مثل استخدام افراد مناسب و ایجاد یک فرهنگ قوی در محل کار. متخصصان منابع انسانی، دانش و تجربه لازم برای کمک به رشد و شکوفایی کسب و کار شما را دارند.

پس استخدام یک متخصص منابع انسانی، اولین قدم خوب است. متخصصان عمومی تا حدودی در مورد هر حوزه از منابع انسانی می دانند. این به آن ها اجاه می دهد تا مسئولیت های منابع انسانی را بر عهده بگیرند.

منتظر نظرات و کامنت های شما هستیم.

مطالب دیگر

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه