رعایت چند نکته طلایی برای افزایش کیفیت کار شما در مدیریت رستوران

اگر شما به عنوان یک مدیر رستوران، می خواهید در کار خود موفقیتتان را تضمین کنید، باید نکات مهمی را رعایت کنید که در این مطلب ما به چند مورد از این نکات طلایی اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

برنامه ریزی

مشکلات و نیاز های آینده را پیش بینی و برای آن ها برنامه ریزی کنید تا در آینده در صورت بروز هر کدام از آن ها، بتوانید بدون اضطراب و نگرانی، آن را حل کنید. برنامه ریزی یکی از نکات مهم برای موفقیت شماست، پس آن را فراموش نکنید.

خوش برخوردی

یکی دیگر از نکات طلایی که باید به عنوان مدیر رستوران رعایت کنید، خوش برخورد بودنتان با کارکنان است. رفتار و برخورد شما با کارکنان، تاثیر زیادی در نحوه عملکرد آن ها دارد. اگر با کارکنان خود برخورد صحیح و مناسبی داشته باشید، آن ها نیز از شما یاد می گیرند تا با مشتریان و همکاران خود برخورد درستی داشته باشند.

آراسته و منظم بودن

همیشه سعی کنید خوش پوش، آراسته و به موقع سر کار بیایید. کارکنان از مدیر خود الگو می گیرند؛ بنابراین آن ها نیز با دیدن شما یاد می گیرند که همیشه منظم سر کار آماده شوند. هم چنین منظم و آراسته بودن شما به آن ها انرژی مثبت می دهد.

استخدام کارکنان مناسب

کارکنان رستوران شما نقش بسیار مهمی در جذب مشتری و اعتبار رستورانتان دارند. شما باید کارکنان خوش برخورد، با حوصله و پر انرژی را برای کار استخدام کنید. واضح است که مشتری با روبرو شدن با یک گارسون بد رفتار، دیگر پایش را به رستوران نمی گذارد و با یک خاطره بد از رستوران خارج می شود. رعایت این نکته طلایی برای موفقیت شما در مدیریت رستوران بسیار مهم است.

انتخاب لباس فرم مناسب

لباس فرم کارکنان نیز در جذب مشتری مؤثر است. لباسی ساده اما جذاب و شیک برای کارکنان خود انتخاب کنید. رنگ لباس بسیار مهم است و در مشتریان و نیز خود کارکنان هم تاثیر دارد. مثلا می توانید رنگی انتخاب کنید که با دکوراسیون رستوران هماهنگی داشته باشد و جذابیت به وجود بیاورد.

برگزاری جلسات

هر از گاهی جلساتی با کارکنان خود برگزار کنید. با کارکنان خود مشکلات و نیاز های رستوران را در میان بگذارید. این گونه می توانید بهتر از پس مشکلات بر آیید و با کمک یکدیگر آن ها را حل کنید. هم چنین کارکنان احساس مسئولیت نیز خواهند کرد.

دکوراسیون جذاب رستوران

آخرین نکته طلایی درمورد مدیریت بهتر رستوران، دکوراسیون جذاب و شیک است. دکوراسیونی هر چند ساده اما جذاب برای رستوران خود انتخاب کنید. بدیهی است که مشتری اهمیت زیادی به دکور مکان مورد نظر می دهد. پس دقت زیادی در این مورد به خرج دهید.

منتظر نظرات شما هستیم.

مطالب دیگر

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه